Lesopark Horka

GOLF AREÁL JEŠTĚD

OBJEVUJTE

PŘEČTĚTE SI

Obr Máza v hlavní roli

Lesopark “Horka” byl inspirován bájemi o dvou obrech a čertech. Po celém lesoparku jsou rozmístěny informační panely s popisy a obrázky živočichů a rostlin. Na tabulkách s kvízovými otázkami si může celá rodina prověřit své všeobecné znalosti. Amfiteátr slouží k setkáním a různým představením. Děti se mohou vyřádit na lesním hřišti, které zahrnuje lanové prvky různých obtížností.

Velké oblibě u dětí se těší obr Máza, umístěný u vstupu do lesoparku. Jeho třímetrová chodidla nelze přehlédnout. Betonový odlitek se vskutku obřím břichem, rukama i hlavou je vybavený pohybovými a hlukovými senzory. Stačí se k soše přiblížit a obr začne hlasitě chrápat. A pokud mu návštěvníci zařvou do ucha, obr na ně dokonce i promluví! 

Podél značené stezky jsou tabule plné matematických úloh, logických hádanek i poučných zajímavostí. Určitě vás zabaví i pohádková, vlastivědná nebo dospělácká abeceda. Celkem je v lese na pět set úloh. Amfiteátr nabízí malá divadélka a audio pohádky pro děti i klasickou hudbu pro dospělé.

ATRAKCE PŘIBÝVAJÍ

Rozšiřujeme se

Lesopark v Podještědí vznikl díky iniciativě pana ing. Vajnera a postupně se rozšiřuje o další atrakce. Navštívit můžete například labyrint ze dvou tisíc smrčků, domeček na stromě nebo rozhlednu na vršku. Odpočinout si lze také v několika dřevěných domcích.

OKOLÍ AREÁLU NABÍZÍ DALŠÍ MOŽNOSTI VÝLÝETŮ

Další výlety v okolí

  • Skalákovna: Skalní byt vytesaný na úpatí Mazovy horky, zvaný Skalákovna, se nachází jihovýchodně od Světlé pod Ještědem. Z této obce k němu vede naučná stezka Po stopách Karoliny Světlé. Jen pár kroků od našeho lesoparku.
  • Ještěd: Turisticky vás může prověřit také výšlap na vrchol Ještědu, který vám nabídne jedinečný výhled, ať už je počasí jakékoli.
  • Babylon: Po dni plném aktivity si můžete dopřát odpočinek a nechat se hýčkat wellness procedurami. Centrum Babylon nabízí také jedinečný FunPark, IQ park či naučnou IQ landii. Více zde:  https://www.centrumbabylon.cz/cs/
  • Golfový trénink: Samozřejmě nezapomeňte využít možnosti vyzkoušet golf přímo v našem klubu! Rezervujte si vyzkoušení golfu přímo na naší recepci.

Prezident
klubu

Ing. Miloš Vajner
milos@vajner.eu

Kontakt
recepce

Viera Komárková
+420 604 247 053
recepce@golfjested.cz

Otevírací doba jaro
10:00-17:00

Tréninková
akademie

David Kotek, easyGOLF
+420 723 558 442
kotek@easygolf.cz

Adresa

Světlá pod Ještědem
Rozstání 5
463 43

Ke stažení

GDPR

Kde nás
najdete

Sledujte
nás

Design a provoz ♥ ANERI s.r.o.